CAR6 > اخبار > مرسدس‌ بنز کارخانه اسمارت را می‌فروشد
کارخانه اسمارت

مرسدس بنز اعلام کرد قصد دارد کارخانه اسمارت خود را در فرانسه ببندد. جایی که وسایل نقلیه برای برند اسمارت در حال حاضر تولید می‌شوند، به عنوان بخشی از اقدامات برای کاهش هزینه ها و ساده سازی شبکه تولید به‌ فروش خواهد رفت. این کارخانه در استان موسیل فرانسه، در ابتدا با عنوان “Smartville” شناخته می‌شد، در سال 1997 برای ساخت اتومبیل‌های مرسدس افتتاح شد. این شرکت در حال حاضر مدل‌های الکتریکی Smart EQ Fortwo و EQ Fortwo Cabriolet را تولید می کند و در حدود 1600 کارمند دارد.

کارخانه اسمارت

در سال 2018 ، مرسدس از 500 میلیون یورو (445 میلیون پوند) سرمایه گذاری برای ارتقاء تولید اتومبیل های برقی خبر داد. و برنامه ریزی برای ساخت یک مدل خاص مرسدس Mercedes EQ در کنار خط اسمارت، اعلام کرد. اما سال گذشته مرسدس بنز بخش اعظمی از سهام شرکت اسمارت را به جیلی چین فروخت و بنظر می‌رسد به‌طور کلی قصد جدا کردن این برند از بدنه خود را دارد.

کارخانه اسمارت

این شرکت آلمانی گفت: نیاز به سرمایه گذاری در بخش خودروهای الکتریکی و دیجیتالی شدن وسایل نقلیه و کاهش انتشار CO2، همراه با تأثیر اقتصادی کووید 19 ، به این معنی است که باید اقدامات لازم را برای بهبود پایدار ساختار هزینه خود انجام دهیم. ” عضو هیئت مدیره این شرکت، ماركوس شفر گفت: “یك هدف مهم برای ما تأمین امنیت آینده مرسدس است.” هنوز مشخص نیست که مرسدس قصد بهره برداری از کارخانه اسمارت را داشته باشد یا اینکه تولید مدل های فعلی هوشمند به پایان برسد. اما پیش از این مرسدس از برنامه ریزی برای ساخت اتومبیل های برقی در کارخانه های آلمانی خود در برمن ، رستاشت و سیندلفینگن خبر داده بود و تولید مدل EQ به احتمال زیاد به یکی از این سایت ها منتقل می شود.

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *