CAR6 > اخبار > قیمت خودرو به کجا می‌رسد؟
قیمت خودرو

رابطه مستقیم قیمت خودرو با التهاب بازار ارز را نمی‌توان نادیده گرفت و علت افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در بازار بی‌شک عدم ثبات قیمت ارز است. این روزها قیمت دلار دباره روند افزایشی پیدا کرده است و حتی نرخ ارز صرافی ملی نیز نشان می‌دهد که قیمت‌ها در جهت مثبت است. این افزایش قیمت باعث می‌شود تا دلالان و آنهایی که قدرت نفوذ در قیمت خودرو را دارند، به فکر افزایش قیمت باشند.

 

افزایش قیمت

در حال حاضر اگر چه قیمت‌ها روند افزایشی دارند اما می‌توان گفت بازار خالی از خریدار است. کاهش قدرت خرید مردم عامل اصلی این رکود است تا جایی که بنظر می‌رسد شرایط بدتر از این هم شود. برخی از رکود بازار استقبال می‌کنند و آن را عاملی بر کاهش قیمت‌ها می‌دانند اما آیا این راه حل منطقی و ریشه‌ای است؟ باید قبول کنیم که اقتصاد این روزها بیمار است و هر کجا که دست بگذاریم، تا حد زیادی التهاب دیده می‌شود و در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار داشت که اوضاع بهبود یابد.

سایپا شاهین

با روی کار آمدن مجلس جدید، خبرهایی از گوشه کنار می‌رسد که نمایندگان بصورت جدی در حال تلاش برای ساماندهی اوضاع هستند. تنها تلاش برای بهبود اوضاع کافی نیست و مردم در حال حاضر به ثبات در بازار نیز قانع هستند. افزایش روزانه قیمت‌ها باعث می‌شود تا آنها نتوانند برای خرید و آینده برنامه ریزی داشته باشند و بی‌شک دچار مشکلات پی‌درپی می‌شوند. در گذشته خودرو سالی 1 بار گران می‌شد و الباقی کالاها نیز رشد قیمت سالانه یا محدودی داشتند، اما در حال حاضر چندسالی است که روند افزایش قیمت کالاها غیرقابل پیش‌بینی شده. مشخص نیست قیمت خدرو در بازار تا کجا رشد خواهد داشت اما امیدواریم دستگاه‌های مربوطه بتوانند بخوبی این بازار را کنترل کنند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *