CAR6 > اخبار > نگاهی به گذشته خودروی کلاسیک پورشه 356 آمریکا
پورشه 356

به معنای واقعی، محبوبیت اتفاقی نیست و پورشه این را به ما ثابت کرده است. از گذشته دور این کمپانی آلمانی با تولید خودروهای باکیفیت و لوکس، دنیا را در دستان خود داشته است و حتی در رزومه آن محصولاتی ویژه برای کشورهای دیگر دیده می‌شود. لذت رانندگی جذاب همراه با دینامیک رانندگی عالی از صفات بارز پورشه از سال 1952 است. آنها لذت رانندگی آزاد با پویایی رانندگی را ترکیب کرده‌اند و محصولات مشتری پسندی را ارئه می‌کنند.

پورشه 356

در صدر همه این مدل‌های، 356 America Roadster قرار دارد که در زمان خود، خودروی محبوبی محسوب می‌شده است. بدنه آلومینیومی پورشه 356 آمریکا با دست نخبگان برجسته آن زمان ساخته شده. به لطف بدنه آلومینیومی، وزن آن 160 کیلوگرم کمتر از 356 کوپه وزن بود و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت از طریق موتور باکسر 4 سیلندر 70 اسب‌بخاری تامین می‌شد. این خودروی اسپرت اختصاصی ، که برای بازار ایالات متحده ساخته شده و تنها 16 عدد تولید شد و برای بسیاری از مدل‌های فعلی، از این خودو الهام گرفته شده است.

تاجر آمریکایی مکس هافمن بود که پورشه را متقاعد کرد که برای بازار آمریکا خودروی ارزان‌ تولید کند. در پاییز سال 1954 خودروی ارزان 356 America Roadster تولید شد که با مشخصات عالی فقط 2،995 دلار آمریکا هزینه داشت و در ایالات‌های ساحلی بسیار پرطرفدار شد. بعدها مدل‌های گران قیمت‌تر با قدرت بیشتر و با الهام از پورشه 356 تولید شدند که از جمله آنها می‌توان به 356 A 1500 GS Carrera GT اشاره کرد.

برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *