CAR6 > اخبار > AutoX چین مجور فعالیت در بخش خودروهای بدون سرنشین آمریکا را گرفت
AutoX

طبق اخبار رسیده از گلوبال تایمز، در تاریخ 18 ژوئیه، گروه وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) رسما اعلام کرد که AutoX ، یک شرکت استارتاپی فناوری خودروهای بدون سرنشین، موفق به اخذ گواهینامه رانندگی بدون راننده سطح 3 در کالیفرنیا شده است. حال این گروه تنها شرکتی در چین است که مجوز دریافت کرده است.

AutoX مجوز آزمایش‌های رانندگی بدون سرنشین را بدست آورده است ، که از تست‌های رانندگی کاملاً بدون سرنشین AutoX در جاده های عمومی اطراف مقر سن خوزه در دره سیلیکون ، از جمله جاده هایی مانند فرودگاه ها و مناطق اصلی پشتیبانی می کند. در این سیستم نیازی به مأمور ایمنی نیست و از راه دور کنترل می‌شود. طبق مقررات ، وسیله نقلیه باید در شرایط آب و هوایی و نور مناسب آزمایش شود و سرعت آن نمی تواند از 45 مایل در ساعت (حدود 72 کیلومتر در ساعت) تجاوز کند.

AutoX

 

این قابل درک است که آزمایش خودروهای بدون سرنشین دارای الزامات فنی بسیار بالایی بوده و دارای یک روند دقیق است. مطابق الزامات کالیفرنیا DMV ، سیستم رانندگی اتوماتیک AutoX که مجوز را دریافت کرده، باید از ایمنی وسایل نقلیه ، مسافران و سایر کاربران جاده ای، اطمینان حاصل کند. سیلیکون ولی کالیفرنیا منطقه اصلی توسعه خودروهای بدون راننده است. Waymo، Cruise، اپل، اوبر و غیره همه دارای طرح های ویژه در این بخش در کالیفرنیا حضور دارند. شرکت های رانندگی خودکار چین مانند Baidu ، Pony.ai ، AutoX ، Didi و … تلاش خود را برای حضور در آمریکا بکار گرفته‌اند که در مجموع 64 شرکت چینی در این زمینه، در حال کسب رضایت ایالات متحده هستند.

برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *