CAR6 > اخبار > 350 GTV یکی از قدیمی‌ترین و بهترین سوپرکارهای دنیا
350 GTV

بررسی گذشته خودروسازان همیشه جالب است و اینکه پیشرفت را در مدل‌های مختلف این خودروها می‌توان دید. در سایت‌ نت‌کار‌شو به سراغ برند لامبورگینی رفتیم و در قسمت خودروهای قدیمی به مدل 350 GTV  رسیدیم. مدل 350 GTV نمونه اولیه و بعدی 350 GT (اولین مدل تولید لامبورگینی) بود. این خودرو هیچ شباهتی با مدل‌های امروزی ندارد و در نوع خود باعث شد که میلیاردرها با لامبورگینی آشنا شوند.

350 GTV

این خودرو از یک طراحی بدنه بحث برانگیز بهره می‌برد که توسط Franco Scaglione طراحی شده. موتور 3.5 لیتری V-12 در قلب آن قرار داده شد که تولید انحصاری خود برند لامبورگینی بود. در فیلم‌های سینمایی احتمالا این مدل را دیده باشید اما بیشتر بعنوان یک خودروی سرعتی در زمان خود شناخته می‌شد. از لحاظ ابعادی طول آن ۴٬۳۷۰ میلیمتر (۱۷۲٫۰ اینچ)، عرض آن ۱٬۷۶۰ میلیمتر (۶۹٫۳ اینچ) و ارتفاع آن نیز ۱٬۰۵۰ میلیمتر (۴۱٫۳ اینچ) بود و از گیربکس ساده 5 سرعته دستی بهره می‌برد.

350 GTV

چراغ‌های این خودرو را می‌توان اولین نمونه در جهان دانست که قابلیت باز و بسته شدن مکانیکی را داشته‌اند. بدنه تمام فلزی، سنگین شاید تا حدودی موتور را خفه می‌کرد اما قدرت موتور در زمان خود بی‌نظیر بوده است. کابین را هم با طراحی لوکس مشاهده می‌کنیم که از تریم چوبی بهره می‌برد.

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *