CAR6 > اخبار > دستور رهبر برای تنظیم بازار ارز و امیدواری به کنترل قیمت خودرو
دستور رهبری

اوضاع قیمت‌ها در بازار مناسب نیست و همین باعث شد واکنش‌های متعددی به این موضوع شود. در سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی ایران، ایشان بر کنترل و کاهش نرخ ارز اشاره کردند و آن را متناسب با جامعه اسلامی ندانستند. با اشاره ایشان به موضوع ارز، خیلی‌ها امیدوارند مقامات با نگاه ویژه‌تری به این موضوع نگاه کنند و کاهش نرخ طلا و ارز می‌تواند کاهش یا ثبات قیمت‌ها را به‌دنبال داشته باشد.

گرانی خودرو

اگر چه تجربه ثابت کرده کاهش قیمت دلار، مقاومت بازار را یه کاهش قیمت‌ها به‌همراه دارد. اما این مقاومت در صورت ثبات نرخ ارز دوام نخواهد آورد و قیمت‌ها منطقی خواهد شد. لازم به‌ذکر است که بسیاری از کشورهای جهان که درگیر جنگ و مشکلات مختلف هستند، در حال حاضر ارزش پول بیشتری نسبت به ریال دارند و این نشان می‌دهد که بخش بزرگی از مشکلات در داخل کشور است.

مقایسه رنو ساندرو با برلیانس H320

کاهش قیمت دلار بی‌شک بر روی قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد، چرا که خودروهای خارجی در حال حاضر در هفته‌های اخیر رشد قیمت بالای 100 میلیون تومان را تجربه می‌کنند. بعد از سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی،‌در همین راستا رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام به تلاش برای بهتر شدن شرایط اشاره کرد و گفت برنامه‌های ویژه‌ای برای تامین کسری بودجه و کاهش نرخ ارز داریم.

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *