CAR6 > اخبار > افزایش گرانی‌ها با مجوز دولت! قیمت‌ها در بازار چگونه خواهند شد؟
قیمت خودرو

مدت‌ها بود که خودروسازان به‌دنبال فروش خودرو با قیمت حاشیه بازار، ودند و یکی از عوامل کمبود خودرو در بازار و گرانی‌ها را می‌توان همین خواسته دانست. حالا اخباری به گوش می‌رسد که نشان می‌دهند، دولت با این روند موافقت کرده است. دکتر واعظی رئیس‌ دفتر روحانی در مورد قیمت‌گذاری خودرو گفت بعد از چند سال از اعلام این طرح، امیدواریم در این دوره این مصوبه آزادسازی قیمت خودرو انجام شود و خودروسازان قیمت محصولات خود را 5 درصد کمتر از بازار بتوانند تعیین کنند.

قیمت‌ها

این طرح جای چند سوال را باقی می‌گذارد. 1- آیا قدرت خودروسازان اینقدر زیاد است که دولت مجبور شده برای کنترل قیمت‌ها به خواسته آنها تن دهد؟ 2- آیا این طرح باعث افزایش بیشتر قیمت خودرو به‌صورت آزادانه نمی‌شود؟ 3- آیا دست خودروسازان در تعیین قیمت بازار، بازتر نمی‌شود؟ و چندین سوال دیگر. هر چه که هست باید بدانیم که احتمالا بزودی این طرح اجرایی خواهد شد و به احتمال زیاد همانند طرح‌های فروش که نتیجه مثبتی نداشتند، این طرح هم باعث گرانی بیشتر خودرو خواهد شد.

خودروسازی

قیمت 200 میلیون تومانی 206 تیپ 2 در بازار، شاید برای خودروسازان باز هم جذابیت نداشته باشد و آنها بخواهند این خودرو را با 5 درصد کمتر از 300 الی 400 میلیون تومان بفروشند. شاید این حرف خنده دار به‌نظر برسد اما زمانی که این خودرو 20 میلیون تومان بود، حرف زدن از 200 میلیون تومان خنده‌دار به‌نظر می‌رسید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *