CAR6 > اخبار > مورگان پلاس چهار کلاسیک‌ترین خودروی سال 2021
مورگان

شرکت مورگان موتور با رونمایی از مورگان پلاس چهار جدید ، نسل جدید خودروهای خود را معرفی کرد. این خودرو از سال 1950 با حفظ چهارچوب خود تولید می‌شود و اکنون 70 سال بعد از نمونه اولیه شاهد تولید نسل جدید این خودرو در کارخانه Pickersleigh Road Morgan در مالورن ، انگلستان هستیم.

مورگان

مورگان پلاس چهار مبتنی بر پلتفرم پیوندی آلومینیومی CX-Generation است. از لحاظ ظاهری سفت و سخت تر از شاسی های نردبانی فولادی و در عین حال بسیار کم وزن‌تر است. این ترکیب کیفیت سواری خودرو را به شکل عجیبی بهبود می‌بخشند. مورگان روابط دیرینه با BMW دارد و تبه همین دلیل  از موتور 2.0 لیتری TwinPower Turbo این شرکت استفاده کرده است. این اولین بار است که یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ در اتومبیل مورگان به بکار گرفته شده که 255 اسب بخار (190 کیلووات) و 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو تنها 4.8 ثانیه است.

این خودرو با توجه به مشخصاتی که دارد بیشتر مورد توجه کلکسیونرها بوده و با سبک علایق انگلیسی‌ها بسیار هماهنگ است. فناوری پیشرانه باعث شده تا مصرف سوخت 7 لیتر در هر 100 کیلمتر باشد و تولید گازهای مخرب به شدت کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *