CAR6 > اخبار > لکسوس RX350 و تویوتا لندکروزر در بازار ایران چه شرایطی دارند؟
لکسوس RX350

لکسوس RX350 و تویوتا لندکروزر دو خودروی گران‌ قیمت و در عین حال پر مخاطب بازار ایران هستند. این خودروها به لطف افزایش نرخ ارز، تحریم‌ها، ممنوعیت واردات خودرو و همچنین دلالان کشور، قیمت اسفناکی پیدا کرده‌اند. به‌طوری که با پول یکی از این خودروها در ایران می‌توان بیش از 4 دستگاه از آن را در دوبی و یا بازارهای دیگر خرید.

لکسوس RX350

این خودروها از لحاظ مشخصات بسیار نزدیک بهم هستند اما لندکروزر در بازار 2.5 برابر قیمت لکسوس دارد و شاید این به‌دلیل نام نشان این خودرو باشد. لکسوس RX350 از لحاظ شرایط تجهیزات و پیشرانه چیز کمتری از لندکروزر ندارد و در برخی بخش‌ها نکات مثبت بیشتری هم دارد. لکسوس RX350 هم‌اکنون قیمتی در حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دارد در حالی که لندکروزر را شما باید در بازار با قیمتی بیش از 4.5 میلیارد تومان بیابید.

لکسوس RX350

اینکه چرا محصولاتی که بیش از 5 سال از تاریخ تولید آنها گذشته، در ایران چنین قیمت‌هایی دارند نشان می‌دهد که برخی به‌راحتی می‌توانند در کشور ما ثروتمند شوند در حالی که گروهی دیگر در بدست آوردن مایحتاج زندگی دچار مشکل هستند. امیدواریم روزی شاهد از بین رفتن این دلال‌بازی‌ها و فاصله طبقاتی در کشور باشیم.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *