CAR6 > اخبار > آیا می‌توان آینده بازار خودروی ایران را پیش‌بینی کرد؟
100 الی 150 میلیون تومان

قرعه‌کشی و پیش فروش خودرو،‌یکی بعد از دیگری در کشور ما انجام می‌شود و موعد تحویل برخی از خودروها سال 1401 است. برخی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند مردد شده‌اند که تا سال 1401 چه اتفاقی خواهد افتاد. خب پیش‌بینی شرایط بازار برای یک هفته آینده هم ممکن نیست حالا تا 1401 چه اتفاقی می‌افتد، فقط خدا می‌داند اما در نظر گرفتن چند نکته اهمیت زیادی دارد.

100 الی 150 میلیون تومان

با وجود تحریم‌ها و انتخابات آمریکا، پیش‌بینی می‌شود که شرایط تحریم‌های یک‌طرفه همچنان ادامه داشته باشند. این تحریم‌ها می‌توانند تولید مواد اولیه را با مشکل روبرو کنند و در نتیجه تحویل خودرو و تولید تحت تاثیر قرار گیرد. علاوه بر این روند افزایشی قیمت دلار، نشان می‌دهد که قصد توقف ندارد و این یعنی قیمت خودرو سال به سال، همانند یک دهه اخیر، رشد چشمگیری خواهد داشت.

خودروی چینی

در اصل کسانی که خودرو برای 3 سال بعد ثبت‌نام می‌کنند، ریسکی همانند سرمایه گذاری در بازار بورس را تجربه می‌کنند و مشخص نیست تا آن زمان چه اتفاقی می‌افتد. بنابراین اگر قصد پیش خرید خودرو را دارید، اول ظرفیت خود را در نظر بگیرید که آیا با عدم تحویل یا تعویق در تحویل خودرو، مشکلی نخواهید داشت؟ و یا اگر مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری شدید، توان تامین آن را دارید؟ پاسخ این 2 سوال می‌توانند برای شما سرنوشت‌ساز باشند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *