CAR6 > اخبار > ریپ زدن خودرو چیست و چه دلایلی دارد؟
ریپ زدن

برخی از ایرادات خودروو نکات فنی آنها می‌توانند دلایل خاصی داشته باشند اما مردم معمولا اطلاع زیادی از آنها ندارند. یکی از مشکلات شایع خودرو ریپ زدن است که شامل لرزش و تکان‌های عجیب خودرو می‌شود. این ریپ زدن 1 دلیل ندارد و عوامل مختلفی می‌توانند عامل بروز آن باشند.

ریپ زدن

اگر تمام دود موجود در پیشرانه، از طریق مجاری مرتبط با اگزوز تخلیه نشود، باعث ایجاد ریپ زدن می‌شود که این می‌تواند به دلیل گرفتگی مجاری خودرو نیز باشد. اگر به این مشکل رسیدگی نشود، ممکن است باعث آسیب دیدن سایر بخش‌ها نیز شود. اگر در بنزین آب وجود داشته باشد، باید منتظر ریپ زدن‌های پی‌در‌پی باشید. دلیل دیگر ریپ زدن می‌تواند خالی بودن باک بنزین شما باشد و نیاز است که سریع اقدام به سوخت‌گیری کنید.

ریپ زدن

خرابی یا کثیف‌بودن شمع‌ها نیز باعث ایجاد این مشکل می‌شوند. با شستن شمع گاهی مشکل حل می‌شود، اما بهترین کار تعویض‌ شمع‌های خودرو است.اگر بنزین درست وارد موتور خودرو نشود، باز هم دلیل دیگری برای ریپ زدن است. تنظیم نبودن فاصله بین دهانه پلاتین که با کمک یک فیلتر حل می‌شود، می‌توان مشکل ریپ زدن خودرو را حل کند.

ریپ زدن

 

بسیاری از کارشناسان و مکانیک‌ها معتقدند خودرو با شما از طریق صدا‌ها یا واکنش‌هایی که انجام می‌دهد، صحبت می‌کند. بنابراین شما باید با دقت به این عوامل گوش دهید تا متوجه شوید، مشکل کجاست. مراجعه به تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌ها در بسیاری از مواقع جلوی ایرادات بزرگتر را می‌گیرد.

برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *