CAR6 > اخبار > شاهین یا خرس تنبل؟! خودرویی که این روزها بسیار “تبلیغ” می‌شود
شاهین

این روزها تبلیغات زیادی در رسانه‌ها از سایپا شاهین می‌بینیم که تعریف و تمجید فراوانی از خودروی جدید سایپا با نام شاهین می‌شود. سایپا شاهین که نتیجه تلاش برای دور زدن تحریم‌هاست حاشیه‌های زیادی دارد و یکی از آنها نوع پیشرانه این خودرو است که چشم‌بسته می‌توان گفت باعث می‌شود یک خودروی تنبل در جاده می‌شود. موتور 1.5 لیتری توربوشارژر با 110 اسب بخار قدرت، نمی‌تواند گزینه خوبی باشد.

شاهین

اگر بخواهیم طراحی شاهین را مد نظر بگیریم، به محصولات چینی و تا حدودی خودروهای قدیمی تویوتا می‌رسیم. اما خب تبلیغات بیش از حد برای یک خودرو که مشخصات آن نشان می‌دهد چه در دل خود دارد باعث گمراهی مردم می‌شود. سایپا می‌توانست برای دور زدن تحریم‌ها از موتور خودروهای ایران خودرو که توان و شرایط بهتری دارند بهره بگیرد.

شاهین

سایپا شاهین آگونه که می‌گویند گزینه هیجان انگیزی نیست و می‌توان گفت سایپا در پزوژه‌های طراحی خودروی ملی چندان خوب عمل نمی‌کند. ما از خودرویی همانند دنا پلاس توربو حمایت می‌کنیم، چرا که در شرایط کنونی، برای کشور خودروی قابل قبولی است اما اگر برندی بخواهد به هر دلیلی تنها به فکر منفعت خود باشد، انتقاد وظیفه‌ی هر رسانه ای است.

شاهین

یک انتقاد دیگر کاهش تجهیزات و تبدیل خودرو به 2 نسخه مختلف از لحاظ تجهیزات است. شرکت سایپا که زمان ثبت نام مشخصات شاهین G را اعلام کرده بود، بعد از قرعه کشی مشخصات S را برای مشتریان فرستاد و این حرکت قابل قبولی نیست. به هیچ وجه نمی‌توان این حرکت را حرفه‌ای دانست و جز سودجویی، توجیه دیگری ندارد. ما از همه خودروسازان داخلی حمایت می‌کنیم به شرط آنکه بهبود روند کاری آنها را شاهد باشیم نه اینکه فقط به فکر بقاء و عرضه خودرو به هر قیمتی باشند.

برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *