CAR6 > اخبار > آیا سمند در آینده این شکلی خواهد بود؟
سمند آینده

حقیقت این است که خودروسازی ایران کیفیت بالایی ندارد و با همه موانع داخلی و خارجی نمی‌توان امید داشت که به این زودی‌ها اتفاق جذابی رخ دهد. به‌تازگی تصاویری منتشر شده که می‌گویند نسخه مفهومی آینده سمند است.  این طرح مفهومی توسط شرکت جتکو ( جامع تحقیق و توسعه فناوری های خودرو)  طراحی شده که با توجه به سطح پایین کیفیت طراحی خودروسازان تاکنون، باعث شد تا نمونه مفهومی واکنش‌های مثبتی دریافت کند.

سمند آینده

شرکت جتکو فعالیت خود را در شهریور ۱۳۹۷ با جذب نخبگان علمی از دانشگاههای کشور و با هدف ایجاد یک مرکز تحقیقاتی و پژوهشی در توسعه صنعت خودرو آغاز نموده که می‌تواند عامل موثری در پیشرفت خودروسازی باشد. این طرح جدید براساس پلت فرم IKP1 ساخته شده و شاید آینده سمند تا حدودی شبیه به این کانسپت باشد.

سمند آینده

به عنوان اولین‌گام باید این پروژه را خوب بدانیم، چرا که حال حاضر طراحی خودرو در ایران، کوییک، تیبا، سمند و… اوضاع خوبی ندارند. خیلی‌ها معتقدند این نمونه جدید بر اساس خودروهای چینی و کره‌ای طراحی شده و فرم بدنه آن نیز پژو و یا تویوتاست اما آنها باید بدانند که اگر کانسپت جدید با همین ظاهر تولید شود، می‌توان به آینده خوشبین بود، در غیر اینصورت، باید سالها تیبا را بر روی چشم بگذاریم.

برچسب ها:
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *