CAR6 > اخبار > سیستم کنترل کشش چیست و چه کاربردی دارد

سیستم کنترل کشش TC (Traction Control) این روزها بعنوان یک آپشن مهم و کاربردی در اکثر خودروهای خارجی به ویژه چینی‌ها وجود دارد.  شروع به حرکت خودرو در مسیرهای خیس و یخ زده چندان راحت نیست و شما نیاز به یک آپشن کمکی برای راحتی بیشتر دارید که آن دقیقا سیستم کنترل کشش است. این سیستم در سال ۱۹۷۱ توسط شرکت بیوک (Buick) معرفی شد و نسبت به زمان حال تغییراتی در آن وجود داشت.

آئودی Q8 TFSI e کواترو

این سیستم بلافاصله پس از تشخیص میزان هرزگردی چرخ‌های محرک در صورت عملکرد نامناسب آنها، با استفاده از ترمز ABS، هرزگردی را حذف می‌کند تا از حرکت اشتباه چرخ‌ها جلوگیری کند. بطور کلی عملکرد این سیستم شبیه به ترمز کردن می‌ماند. سلونویدهای هیدرولیکی وظیفه این ترمزگیری را بر عهده دارد که درون پمپ ABS جاسازی شده.

تیوان

خودروهایی که این آپشن را دارند معمولا از طریق دکمه‌های کنترلی یا صفحه‌نمایش خودرو، می‌توانند گاهی اوقات چند ثانیه سیستم کنترل کشش را خاموش کنند البته برای خودروهایی که دکمه‌ای ندارند، خاموش کردن این سیستم سخت است. پس از خاموش شدن این سیستم، پشت آمپر چراغی روشن می‌شود و شما را آگاه می‌سازد. هنگامی که در مسیرهای شنی و یا برفی هستیم می‌توانیم در زمان استفاده از زنجیر چرخ این سیستم را خاموش کنیم تا قدرت خودرو حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *