CAR6 > اخبار > در خواست افزایش قیمت 50 درصدی، نرخ ارز دوباره وارد بازی شد!
افزایش قیمت

دلار روز به روز افزایش قیمت دارد و قیمت خودرو نیز به‌دنبال آن حرکت می‌کند. این درحالیست که چند سال پیش در گزارش تلویزیونی، اعلام شده بود خیال مردم از جانب افزایش نرخ ارز راحت باشد اما در حال حاضر صحبت از قیمت دلار 20 هزار تومانی می‌شود. بر همین اساس قطعه سازان اعلام کرده‌اند که همچنان در حال تولید بر مبنای قیمت ارز 11 هزارتومانی هستند و درخواست افزایش 50 درصدی قیمت‌ها را دارند.

افزایش قیمت خودرو

افزایش قیمت مواد اولیه و عدم امکان تامین این مواد با قیمت پایین، باعث شده تا قطعه‌سازان ابراز نارضایتی از شرایط را داشته باشند. در همین راستا دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور از خودروسازان خواست که افزایش قیمت خودرو داشته باشند، چون در غیر اینصورت قطعه‌‌سازان با مشکلات جدی روبرو خواهند شد. وی گفت: امروز قطعه سازان برسر دوراهی ضرر و زیان هستند و در این رابطه باید حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان این بخش صورت گیرد. محبی‌نژاد در حالی صحبت از حمایت از قطعه‌سازان می‌کند که حمایت از مردم نیز به شکل درست اجرا نمی‌شود.

افزایش قیمت خودرو

علت افزایش نرخ ارز کاملا شفاف نیست، تحریم‌ها بی‌شک تنها تاثیرگزار نیستند، چونکه کشورهای دیگری را می‌توان یافت که تحریم هستند ولی ارزش دلار نسبت به پول ملی آنها، شرایط بهتری نسبت به کشور ما دارد. استفاده از دانش روسیه و چین تا حد زیادی می‌تواند در خروج از بحران امروزی مفید باشد تا شرایط سخت‌تر نشود.

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *