CAR6 > اخبار > جگوار در حال ساخت خودرویی با سوخت هیدروژنی
جگوار

وسایل نقلیه سلولی سوخت هیدروژن به اندازه وسایل نقلیه الکتریکی در توسعه و معرفی موفق نبوده‌اند این در حالیست که هیدروژن فراوان‌ترین عنصر موجود در زمین است. بسیاری از شرکت‌های خودروسازی قبول دارند که این سوخت به اندازه خودروهای الکتریکی پاک است. طبق خبری رسمی که توسط autoexpress.co.uk منتشر شده است، جگوار اعلام کرده است که مشغول کار بر روی وسایل نقلیه با سوخت هیدروژن است و اولین خودروی SUV خود را براین اساس عرضه خواهد کرد.

 

جگوار

در حالی که بسیاری از تولید کنندگان قبلاً در این خصوص شکست خوردند اما جدیدترین تلاش JLR دارای پشتوانه گسترده ای از بخش خصوصی و دولتی است. به عنوان پروژه زئوس ، توسعه یک وسیله نقلیه سلولی سوخت هیدروژن بخشی از برنامه 73.5 میلیون پوندی (90 میلیون دلاری) بودجه دولت برای کمک به کاهش انتشار کربن است. JLR همکاری نزدیکی با تعدادی از شرکت های انگلستان مانند Delta Motorsport ، Marelli Automobile Systems UK و UKBIC (مرکز صنعتی سازی باتری انگلستان) دارد که همگی در تولید قطعات برای خودروهای جایگزین سوخت فسیلی عملکرد موفقی داشته‌اند.

جگوار

در بیانیه منتشر شده توسط وزارت تجارت ، انرژی و استراتژی صنعتی بریتانیا آمده است: “جگوار لندرور با همکاری بخش تحقیقات جهانی و شرکای صنعتی، در حال توسعه یک نمونه اولیه خودروهای سوخت هیدروژنی هستند. “

برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *